potwierdzam
Faktycznie w Warszawie jest ciemniej. Na ulicach i w parkach. Kilka lat temu odremontowano i założono oświetlenie w parku Arkadia przy Królikarni. Początkowo faktycznie było jasno. Dziś trzeba chodzić tam z własną latarką. Raz, że pali się co czwarta latarnia, dwa że żarówki są jakby słabsze.
Ciemniej w Warszawie (8 listopada 2013 17:26:28)
jeszcze jedno
Pochodną całej sytuacji jest kompletne wypranie ludziom mózgów.
Człowiek, który nieco zaoszczędził za diabła nie pożyczy młodemu sąsiadowi na rozwój jego małego biznesu, za to w podskokach zaniesie do towarzystwa ubezpieczeniowego, o! bo to jest instytucja a nie jakiś prywatny człowiek.
A że ta instytucja stoi na gigantycznym przekręcie? Że te produkty finansowe, to w głównej mierze obligacje skarbu państwa? Przecież o tym w mediach nie mówi się.
Jak to cofnąć, jak to zmienić.
Czy wystarczy powrócić do idei spólek zarobkowych księdza Wawrzyniaka, bądź spółek Raiffeisenowskich?
Czy na razie wystarczą takie niszowe inicjatywy jak Kokos?
Tusk o OFE - zobacz jak premier sobie z Ciebie kpi (10 października 2013 18:46:08)
tak jest
Polska jest rozbrojona. Nie ma armii a przede wszystkim nie ma mężczyzn przygotowanych psychicznie i fizycznie do działań partyzanckich. Harcerstwo dogorywa, nie ma drużyn Sokołów, nie ma drużyn gimastycznych, nie mówiąc o strzelectwie.
A jeśli chłodna wojna stanie się gorąca? (8 października 2013 18:53:04)
@InaMina
Jak kiedyś jakiś znany lekarz powiedział: 80% chorób wyleczy się samo, do 20% potrzebny jest lekarz. No i u nas lekarz leczy te 80% a 20 zostawia samopas.
Poza tym u nas największym wrogiem państwa, czyli decydentów jest obywatel, którego nieustająco trzeba kontrolować i strofować a tam urzędnik jest wynajętym człowiekiem do zarządzania wspólną przestrzenią i wspólnym mieniem.
Kanada pachnąca Synem (2) (5 października 2013 14:53:58)
@trybesu
Z tzw. "produktami finansowymi" (swoją drogą fajna nazwa na zadrukowany papier) jest jeszcze jeden problem, który mało kto sobie tak do końca uświadamia.
Fundusze mają obowiązek za pieniądze wpłacone przez łosi kupować obligacje państwowe, czyli łosie pożyczają pieniądze administracji. Po jakimś czasie państwo wykupuje te obligacje i zgadnij koteczku teraz... skąd ma kasę by je wykupić? Ano tak z podatków zapłaconych przez łosia, czyli równie dobrze łoś mógłby sam sobie pożyczyć i potem oddać.
A za tę przyjemność pożyczania i oddawania trzeba zapłacić niemałą prowizję. I to jest dopiero majsterszyk. Tak ogłupić ludzi.
FUNDUSZE EMERYTALNE... CZYLI ŁOŚ VEGAS (5 października 2013 14:42:28)
@jazgdyni
Wracam do Facebooka. Bez tego nie będzie wyjścia na zewnątrz.
Kto potrafi? Kto może zrobić Fanpage dla Prawego Nurtu?
Kto wie, jak Fanpage połączyć z portalem?
Kiepskie statystyki (5 października 2013 14:29:20)
ciekawostka
Ciekawostka jak państwo zawłaszcza prerogatywy władzy lokalnej.
W okresie zaborów oraz po I wojnie światowej sprawy wiązania psów leżały w gestii władz lokalnych. Nakaz wiązania był wydawany przez wójta lub burmistrza na okres 6 tygodni, gdy gdzieś pojawiła się wścieklizna.
W 1929 roku wojewoda lubelski poszedł dalej. Wydał zarządzenie, które nakazywało trzymanie cały czas wszystkich psów dniem i nocą na łacuchu złożonym z mocnych ogniw a przytwierdzonym do obroży. Za nim poszli inni włodarze. No i teraz mamy problem.

Aż na szczeblu centralnym w sejmie trzeba podejmować decyzję, czy Burek w jakimś Pciumiu będzie na łancuchu, czy nie.
Jeśli posłowie w sejmie nie znający warunków lokalnych zajmują się takimi głupotami, to widać ich intelekt poważniejszych spraw typu bankowość, podatki, nie obejmuje.
@jazgdyni

 //Ośrodek władzy wyraźnie przesunął się do Belwederu, co bardzo źle rokuje dla narodu.// 
Zgadza się. Wydaje się, że było to planowane przed kwieteniem 2010.

 //A najgorsze jest to, że nie widzę kontrkandydata.// 

Pan K. był, jest i będzie marionetką w rękach rzeczywistych decydentów (pozakonstytucyjnych).

Ja raczej nie widzę ośrodka, ani partii, która miałaby ochotę i widziała sens budowy społeczeństwa obywatelskiego, z silną klasą średnią powstałą na bazie polskiej własności i państwem w którym funkcje władcze mają samorządy a nie wyalienowani ze społeczeństwa biurokraci.
Takiej dyskusji po prostu nie ma.
Strach przed Komorowskim i notka Ściosa (29 września 2013 10:38:38)
@Rebeliantka
Pan Edward zacny człowiek i na pewno dobrze, że ten list napisał. W końcu kropla drąży skałę.
Jednak brutalna prawda jest taka, że to pan premier zależy od bankierów a nie odwrotnie.
Z drugiej strony potrzebne jest nagłaśnianie takich spraw. Może ludzie powoli zaczną się budzić z letargu.
@Ywzan
Bardzo dobre.
Szósta komenda WiN-u (28 września 2013 15:04:32)
1 2